toleykoma1gynaikas
Καλως ήρθατε στην παρέα μας!!!
Πρόσφατα Θέματα
» Kαλώς σας βρήκα
Πεμ Apr 05 2012, 21:24 από gwgoyla

» ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ (2012)
Παρ Jan 06 2012, 12:57 από CERBERUS

» ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ
Κυρ Dec 25 2011, 17:52 από gwgoyla

» ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΤΣΙΓΑΡΟ!!!
Δευ Dec 05 2011, 23:21 από CERBERUS

» ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ
Δευ Dec 05 2011, 22:25 από CERBERUS

» ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟΙ ΤΡΟΠΟΙ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ
Πεμ Nov 24 2011, 12:00 από ceramic sun

» καλυτερη παραλία εως τωρα
Δευ Nov 07 2011, 23:34 από love

» Ανάσα δανειοληπτών από την απροσδόκητη μείωση του ευρω-επιτοκίου
Πεμ Nov 03 2011, 17:32 από CERBERUS

» Ο Χ Ι Ο Χ Ι Ο Χ Ι.....
Παρ Oct 28 2011, 07:08 από gwgoyla

» φιλακια σε ολους !!!
Τρι Oct 25 2011, 15:11 από CERBERUS

» φιλια μεταξυ ανδρας- γυναικας
Δευ Oct 24 2011, 21:53 από CERBERUS

» ΦΙΛΙΑ? ΤΙ ΛΕΞΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ....???
Πεμ Oct 20 2011, 17:22 από love

» maieutiria
Τετ Oct 12 2011, 21:04 από Vicky.Tzanopoulou.Gkanidh

» empireia fysiologikou toketou meta apo kaisariki
Τετ Oct 12 2011, 21:00 από Vicky.Tzanopoulou.Gkanidh

» Τα φιλαράκια!!
Δευ Oct 10 2011, 21:15 από CERBERUS

» ΜΙΑ ΝΥΧΤΑ ΜΟΝΟ....
Παρ Oct 07 2011, 16:15 από love

» Καλησπέρα!καφεδάκι?
Τετ Oct 05 2011, 23:10 από gwgoyla

» φυσικά καθαριστικά
Δευ Oct 03 2011, 16:23 από CERBERUS

» ιδεα για πιο ευκολη περιήγηση
Παρ Sep 30 2011, 22:18 από CERBERUS

» ΠΙΚΑΝΤΙΚΟ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΜΕ ΠΙΠΕΡΙΕΣ ΚΑΙ ΚΕΦΑΛΟΤΥΡΙ!!!
Δευ Sep 26 2011, 22:24 από gwgoyla

Πόρταλ
 Ευρετήριο
 Κατάλογος Μελών
 Προφίλ
 Συχνές Ερωτήσεις
 Αναζήτηση
RSS feeds

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Παρόντες χρήστες
1 χρήστης είναι συνδεδεμένος αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 1 επισκέπτης

Κανένας

[ Δες όλη τη λίστα ]

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 99, στις Πεμ Dec 23 2010, 00:42
 2014
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Ημερολόγιο Ημερολόγιο

Submit site

ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟΙ ΤΡΟΠΟΙ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down

ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟΙ ΤΡΟΠΟΙ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ

Δημοσίευση από CERBERUS στό Παρ Sep 10 2010, 14:58

Θα θελα να ρωτησω οποιον-α γνωριζει σχετικα με θεματα εναλλακτικης θερμοτητας ενος σπιτιου....Οτιδηποτε εκτος καλοριφερ!!!Εχετε καποια γνωμη για διαφορετικη λυση???Μοιραστειτε τις εμπειριες σας και βοηθηστε μας...Εχετε εγκαταστησει θερμοπομπους-σωματα υπερυθρης ακτινοβολιας η οτιδηποτε αλλο εκτος καλοριφερ στο σπιτι σας???Ειναι οικονομικο???Καλυπτει τις απαιτησεις σας για θερμανση η οχι???Τι χρειαστηκε για την εγκατασταση τους???Πραγματικα εχω αναγκη απο τη γνωση ολων των παραπανω,οπως το λουλουδι το νερο...Ευχαριστω εκ των προτερων!!!

CERBERUS
Σχεδιαστής
Σχεδιαστής

Αριθμός μηνυμάτων: 308
Ημερομηνία εγγραφής: 15/08/2010

http://nostimessyntagesthsgwgws.blogspot.com

Επιστροφή στην κορυφή Go down

Απ: ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟΙ ΤΡΟΠΟΙ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ

Δημοσίευση από ???????? στό Σαβ Sep 11 2010, 11:48

Αχχχ λουλουδι μου!! Razz λοιπον,κατι αναλογο ειχα δει στην εκπομπη'Σπιτι απ την αρχη'ειχαν πει μαλιστα οτι ζεσταινουν φοβερα,δεν εχω προσωπικη αποψη ομως...ΑΛΛΑ!Θα σου πω εναν αλλο τροπο θερμανσης,με φοβερη οικονομια στο πετρελαιο!περσι τον Φεβρουαριο εβαλα ενεργειακο τζακι,eurofire,.Το σπιτι μου ειναι γυρω 145 τετραγωνικα-ωφελιμο χωρις μπαλκονια,και πραγματικα ζεσταινει,αρχικα κουζινοσαλονι,και παιδικο που ειναι απεναντι,και μετα σταδιακα το υπολοιπο σπιτι,μπορει να δωσεις κατι παραπανω,αλλα αν κοπει το ρευμα εχεις ΚΑΙ ζεστασια ΚΑΙ φως ΚΑΙ ωραια ατμοσφαιρα! Μπορεις να μπεις στο νετ να παρεις πληροφοριες η να με ρωτησεις οτι θες!-εννοειτε οτι λειτουργει και σαν απλο τζακι,κοψιδια,λουκανικα κεμπαπια και τα συναφη!!!!- Wink

????????
Επισκέπτης

Δημοσίευση από CERBERUS στό Σαβ Sep 11 2010, 11:54

anthoulaki έγραψε:Αχχχ λουλουδι μου!! Razz λοιπον,κατι αναλογο ειχα δει στην εκπομπη'Σπιτι απ την αρχη'ειχαν πει μαλιστα οτι ζεσταινουν φοβερα,δεν εχω προσωπικη αποψη ομως...ΑΛΛΑ!Θα σου πω εναν αλλο τροπο θερμανσης,με φοβερη οικονομια στο πετρελαιο!περσι τον Φεβρουαριο εβαλα ενεργειακο τζακι,eurofire,.Το σπιτι μου ειναι γυρω 145 τετραγωνικα-ωφελιμο χωρις μπαλκονια,και πραγματικα ζεσταινει,αρχικα κουζινοσαλονι,και παιδικο που ειναι απεναντι,και μετα σταδιακα το υπολοιπο σπιτι,μπορει να δωσεις κατι παραπανω,αλλα αν κοπει το ρευμα εχεις ΚΑΙ ζεστασια ΚΑΙ φως ΚΑΙ ωραια ατμοσφαιρα! Μπορεις να μπεις στο νετ να παρεις πληροφοριες η να με ρωτησεις οτι θες!-εννοειτε οτι λειτουργει και σαν απλο τζακι,κοψιδια,λουκανικα κεμπαπια και τα συναφη!!!!- Wink

XMMM...καλη ιδεα...θα το ψαξω...απο τιμες τι περιπου παιζει ανθη???

CERBERUS
Σχεδιαστής
Σχεδιαστής

Δημοσίευση από ???????? στό Σαβ Sep 11 2010, 11:59

Λοιπον,οπως ειπα κοστιζει περισσοτερο απο ενα απλο τζακι,παιζει ρολο και η επενδυση...εμας με κοκκινο γρανιτη και μαρμαρο, γυρω στα 4500 χιλιαδες ευρουλακια,μπορει να θελεις υπογλωσσιο μετα το ακουσμα της τιμης,εμενα μου βαλαν 3 affraid αλλα πραγματικα αξιζει τον κοπο ειναι στολιδι και κανει καλη δουλεια

????????
Επισκέπτης

Δημοσίευση από CERBERUS στό Σαβ Sep 11 2010, 12:03

anthoulaki έγραψε:Λοιπον,οπως ειπα κοστιζει περισσοτερο απο ενα απλο τζακι,παιζει ρολο και η επενδυση...εμας με κοκκινο γρανιτη και μαρμαρο, γυρω στα 4500 χιλιαδες ευρουλακια,μπορει να θελεις υπογλωσσιο μετα το ακουσμα της τιμης,εμενα μου βαλαν 3 affraid αλλα πραγματικα αξιζει τον κοπο ειναι στολιδι και κανει καλη δουλεια

Μπααααα...τωρα που το σκεφτομαι,δε μ αρεσει ο γρανιτης γιατι λερωνει ευκολα,και μολις θυμηθηκα οτι ειμαι αλλεργικος στο...μαρμαρο!!!!χαχαχχαχαχα scratch

CERBERUS
Σχεδιαστής
Σχεδιαστής

Δημοσίευση από ???????? στό Σαβ Sep 11 2010, 12:09

Μπορεις να βαλεις οτι ποιοτητα θες.....η δουλεια που κανει μετραει...

????????
Επισκέπτης

Δημοσίευση από CERBERUS στό Σαβ Sep 11 2010, 12:12

anthoulaki έγραψε:Μπορεις να βαλεις οτι ποιοτητα θες.....η δουλεια που κανει μετραει...

χμμμ..γενικα ειμαι αλλεργικος στα τζακια!!!τωρα το θυμηθηκα!!!!χαχαχαχα...Ειναι πολυ ακριβα ανθη..τουλαχιστον για την ωρα δε θα μπορεσω να δωσω τοσα χρηματα!!!!Ειναι 1 σωρο αλλα πραματα που θα χρειαστουμε...ευχαριστω παντως για την ενημερωση!

CERBERUS
Σχεδιαστής
Σχεδιαστής

Δημοσίευση από ???????? στό Σαβ Sep 11 2010, 12:20

Εχεις δικιο....σκεψου το ομως...

????????
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Diosa στό Δευ Sep 13 2010, 08:06

Ο πατέρας μου έχει μαγαζί με τζάκια και σόμπες και απο εκεί ξέρω ότι τα ενεργειακά τζάκια είναι πάρα πολύ οικονομικά... και ζεσταίνουν πάρα πολύ!! Έβαλε ο κουνιάδος μου στο σπίτι του και όλο το χειμώνα είναι με κοντομάνικα μέσα...
Έχουμε και εμείς καλοριφέρ και δίναμε ΤΑ!! λεφτά για θέρμανση... λόγω περιορισμένου χώρου δεν μπορέσαμε να βάλουμε τζάκι αλλά πήραμε μία τζακόσομπα (στα 500 € η πιο μεγάλη ) και μας κάνει το σπίτι φούρνο (70τετρ.) όλο το χειμώνα καίμε περίπου 3-3,5 τόννους ξύλα =300-350€

Επίσης υπάρχουν και οι τζακολέβητες και οι λεβητόσομπες που τα συνδέεις με τα καλοριφέρ και αντί για πετρέλαιο ζεσταίνεσαι με ξύλα...
Αυτά... ελπίζω να βρείς την καλύτερη και οικονομικότερη λύση..Καλή επιτυχία!

Diosa
Δεκανέας
Δεκανέας

Αριθμός μηνυμάτων: 106
Ημερομηνία εγγραφής: 04/09/2010

Δημοσίευση από CERBERUS στό Δευ Sep 13 2010, 23:08

Diosa έγραψε:Ο πατέρας μου έχει μαγαζί με τζάκια και σόμπες και απο εκεί ξέρω ότι τα ενεργειακά τζάκια είναι πάρα πολύ οικονομικά... και ζεσταίνουν πάρα πολύ!! Έβαλε ο κουνιάδος μου στο σπίτι του και όλο το χειμώνα είναι με κοντομάνικα μέσα...
Έχουμε και εμείς καλοριφέρ και δίναμε ΤΑ!! λεφτά για θέρμανση... λόγω περιορισμένου χώρου δεν μπορέσαμε να βάλουμε τζάκι αλλά πήραμε μία τζακόσομπα (στα 500 € η πιο μεγάλη ) και μας κάνει το σπίτι φούρνο (70τετρ.) όλο το χειμώνα καίμε περίπου 3-3,5 τόννους ξύλα =300-350€

Επίσης υπάρχουν και οι τζακολέβητες και οι λεβητόσομπες που τα συνδέεις με τα καλοριφέρ και αντί για πετρέλαιο ζεσταίνεσαι με ξύλα...
Αυτά... ελπίζω να βρείς την καλύτερη και οικονομικότερη λύση..Καλή επιτυχία!

Γιεληζ παααααρα πολυ καλη η ιδεα σου και με εβαλε σε πολυ καλες σκεψεις για να στραφω προς αυτη τη λυση...Μιλαμε οτι προσφερει θερμανση χωρις υψηλο κοστος εγκαταστασης,και παραλληλα σου προσφερει την ομορφια της φωτιας στο σαλονι σου.Επισης αποφευγεις λυσεις σε πετρελαιο και δεη που ειναι ηδη ποοολυ τσιμπημενα και θα ανεβουν κι αλλο!!!Ομολογω οτι μ αρεσε πααρα παρα πολυ η ιδεα σου και σκεφτομαι να το ψαξω πολυ καλα προς αυτη τη λυση....Ο πατερας σου εχει την επιχειρηση του στην αττικη???Θα θελα να πηγαινα να ριχνα 1 ματια καποια στιγμη!!!Οπως και να χει σ ευχαριστω πολυ για την προταση σου!!!

CERBERUS
Σχεδιαστής
Σχεδιαστής

Δημοσίευση από Diosa στό Τρι Sep 14 2010, 12:52

Δυστυχώς είμαστε λίιιγο μακριά απο την Αττική...στην Ξάνθη... Shocked Razz
Πάντως κάνε μια έρευνα αγοράς... πιστεύω ότι και εκεί θα βρείς καλές τιμές... το λέω αυτό γιατί συνήθως στις μεγάλες πόλεις λόγω ζήτησης (σε σχέση με την επαρχία) οι τιμές είναι λίγο πιο τσιμπημένες.. π.χ το τζάκι που στοίχισε στην ανθούλα (που το αναφέρει παραπάνω) 4500€ στην επαρχία θα στοίχιζε τουλάχιστον 1000 € λιγότερο... σε εμάς εδώ τουλάχιστον έτσι είναι.

Πάντως εγώ στο συνιστώ ανεπιφύλακτα να καταφύγεις σε αυτή τη λύση... θα με θυμηθείς...Είναι πάααρα πολύ οικονομικό!

Diosa
Δεκανέας
Δεκανέας

Αριθμός μηνυμάτων: 106
Ημερομηνία εγγραφής: 04/09/2010

Δημοσίευση από CERBERUS στό Τρι Sep 14 2010, 15:52

Σ ευχαριστω γιεληζ!!!Μαλλον θα ακουσω τη συμβουλη σου!!!Μου αρεσε παρα πολυ η ιδεα σου και θα την ακολουθησω...Θα κοιταξω να βαλω 1 τζακοσομπα στο σαλονι,και στα υπολοιπα δωματια που χρειαζεται θα βαλω σωματα καλοριφερ και θα τα συνδεσω μεταξυ τους!!!Σ ευχαριστω,οπως ευχαριστω και την ανθη για τηνιδεα της με το ενεργειακο τζακι!!!

CERBERUS
Σχεδιαστής
Σχεδιαστής

Δημοσίευση από mariannatoka στό Τρι Mar 29 2011, 21:55

ΣΑΝ ΤΟ ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ....!!!!

mariannatoka
Νεούδι
Νεούδι

Αριθμός μηνυμάτων: 4
Ημερομηνία εγγραφής: 29/03/2011
Τόπος: Thessaloniki

Δημοσίευση από CERBERUS στό Τρι Mar 29 2011, 22:04

Καλησπερα mariannatoka.Θα συμφωνησω ΑΠΟΛΥΤΑ μαζι σου,αλλα δυστυχως με την γκαντεμια που μας δερνει,στη Σαλαμινα δεν εχει φτασει ακομα...Δυστυχως...

CERBERUS
Σχεδιαστής
Σχεδιαστής

Δημοσίευση από mariannatoka στό Παρ Apr 01 2011, 09:07

ΚΡΙΜΑ!ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΣΩΣΕΙ...ΟΜΩΣ ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ...

mariannatoka
Νεούδι
Νεούδι

Αριθμός μηνυμάτων: 4
Ημερομηνία εγγραφής: 29/03/2011
Τόπος: Thessaloniki

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Next

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης